Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                  7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. A po Mszy będzie spotkanie, gdzie będzie można szczegółowo zapoznać się z istotą i celami tegoż dzieła. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5.Kościół sprzątają: Przynotecko :