Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
  12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Nabożeństwo majowe  od poniedziałku do piątku przy figurze MB w Trzebiczu o godz. 18.00

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy (Jutro rozpoczynamy) bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

5. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym - obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

6. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę
7.Kościół sprzątają w Przynotecku